Odchudzone ciasto 3-BIT


ODCHUDZONE CIASTO 3-BIT. Jedno z moich ulubionych, najszybszych ciast, bez pieczenia. Odchudzone dzięki serkowi zamiast bitej śmietany, budyniowi bez cukru i bez tak ogromnej ilości masła w kremie budyniowym. Robimy od lat w klasycznej wersji, ale od teraz tylko ta opcja będzie wchodziła w grę - zdecydowanie mniejsza ilość kalorii, a smak ten sam.



Składniki na klasyczną blaszkę:
1 duże opakowanie herbatników pełnoziarnistych
1 duże opakowanie krakersów
1 puszka kajmaku/masy krówkowej

Krem:
500 ml mleka
2 łyżki mąki ziemniaczanej
2 łyżki mąki pszennej
3 żółtka
7 łyżek ksylitolu/erytrolu/cukru
Kilka kropel aromatu waniliowego 
100 g masła w temp. pokojowej

Serek:
1 serek homogenizowany (ok. 500 g)
3 łyżki ksylitolu/erytrolu/cukru
Kilka kropel aromatu waniliowego + starta czekolada

Przygotowanie:
Połowę mleka gotujemy ze słodzidłem. Drugą połowę mieszamy z żółtkami, mąkami i aromatem. Wlewamy połowę z mąkami do gotującego się mleka i intensywnie mieszamy do momentu aż budyń zgęstnieje. Zdejmujemy z ognia i studzimy. Następnie miksujemy z masłem. Serek homogenizowany miksujemy z olejkiem i słodzidłem.

Na blaszce układamy po kolei:
Herbatniki
Masa budyniowa (bardzo ciężko rozsmarować, najlepiej żeby druga osoba pomogła)
Krakersy
Masa kajmakowa/krówkowa
Krakersy/herbatniki
Serek
Starta czekolada

Aby być na bieżąco z moimi przepisami i podglądać co działam w kuchni zajrzyj koniecznie na mojego


Wpadnij na mojego Instagrama! KLIKNIJ TU :)

2 komentarze:

  1. To ciasto jest chyba smaczniejsze niż sam baton w oryginale ;) Odchudzona wersja pozwoli trochę kalorii ograniczyć, ale raz na jakiś czas przy okazji urodzin, gdzie jest pyszny tort urodzinowy czy ciasto możemy sobie pofolgować. Każdemu należy się chwila zapomnienia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy mogę prosić o wymiary standardowej blaszki, bo nie mam pojęcia ile to jest :P

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Czarna Wisienka , Blogger