Uszka z grzybami mojej babciFani uszek z barszczem (albo barszczu z uszkami) łączmy się! :D W Święta szalejemy z babcią przepisowo i to kolejny jej popisowy przepis. Wege uszka, mocno grzybowe z ciastem na mące pszennej lub orkiszowej. PYCHOTA.


Składniki na 40 uszek:
Farsz grzybowy do uszek:
350 g pieczarek (super będzie jak dodamy również inne grzyby)
Sól, pieprz

Pieczarki kroimy na duże kawałki i smażymy. Następnie je miksujemy lub bardzo drobno siekamy. Doprawiamy solą i pieprzem. Farsz ma być gęsty. Wkładamy go na czas robienia ciasta do lodówki.

Ciasto na uszka:
250 g mąki pszennej lub orkiszowej (typ ok. 500)
1/2 szkl. ciepłej wody
1 żółtko
2 łyżeczki soli
1 łyżeczka oleju rzepakowego

Na stolnicę wysypujemy mąkę, w środku mąki robimy dołek. Wbijamy do niego żółtko. Dodajemy odrobinę ciepłej wody i mieszamy. Następnie dolewamy resztę wody, która została i zagniatamy ciasto. Ciasto powinno być elastyczne, miękkie, ciągnące się jednak nie za rzadkie. W razie potrzeby dodajemy odrobinę ciepłej wody lub mąki. 

Ciasto wałkujemy  (podsypujemy mąką) i wykrawamy krążki (np. kieliszkiem). Wykładamy po łyżeczce farszu na ciasto i zlepiamy pierożki, a następnie ich ogonki. W garnku gotujemy osoloną wodę. Uszka wrzucamy do wrzątku, wyciągamy po ok. 1 minucie po wypłynięciu ich na wierzch  (najlepiej sprawdzić jedno uszko czy już jest gotowe i kontrolować żeby się nie rozlazły).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Czarna Wisienka , Blogger