Zdrowe ciasteczka z komosy ryżowej (quinoa) i masła orzechowego
0
Bez laktozy
,
Bezglutenowe
,
Chia
,
Ciasteczka
,
Czekolada
,
Dietetyczne
,
Komosa ryżowa
,
Otręby
,
Pyszne wypieki i desery
,
Quinoa
,
Sezam
Dzień dobry! Komu ciasteczka z komosy ryżowej i masła orzechowego z ziarnami? 😍 Są pyszne, hiper-zdrowe i chrupiące! Ja dodatkowo oblałam je gorzką czekoladą... mmm :)
Wszystkie ziarna, płatki możesz dowolnie zamieniać i modyfikować, jedynie gramowo liczba ma się zgadzać - możesz użyć płatków owsianych, orkiszowych, dowolnych otrębów, sezam zastąpić większą ilością chia itd.
Składniki na jedną blaszkę:
100 g komosy ryżowej
50 g otrębów
4 łyżki masła orzechowego
30 g nasion chia
30 g sezamu
50 g płatków teff
1 jajko
5 łyżek ksylitolu/erytrolu/cukru
Przygotowanie:
Komosę ryżową gotujemy przez 15 min. Odcedzamy i przelewamy zimną wodą. Mieszamy z resztą składników. Piekarnik nagrzewamy do 180 stopni. Przekładamy ciasteczka (ok. 1 łyżka masy na jedno ciasteczko, formujemy kulkę i spłaszczamy) na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia. Pieczemy ciasteczka przez 20 min. Dodatkowo możemy polać je czekoladą.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz