Co zobaczyć we Lwowie? 10 najciekawszych miejscSkoro tutaj zaglądasz to albo w najbliższej przyszłości wybierasz się do Lwowa albo zastanawiasz się czy warto kupić bilety lotnicze (lub czekać w kolejce na granicy). 

Lwów odwiedziłam już dwa razy, ale wiem, że na tym się nie skończy. Jest tak ciekawym i różnorodnym miastem (głównie kulinarnie - gdzie zjeść we Lwowie dowiesz się z tego wpisu), że z chęcią wracałabym do niego ciągle i ciągle.

We Lwowie warto odwiedzić wiele miejsc, samych kościołów/katedr do odwiedzenia jest tam mnóstwo jednak trochę to pominęliśmy. Moje TOP 10 czyli najważniejsze miejsca we Lwowie to...


1. OPERA LWOWSKA

Dokładniej Lwowski Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej.
Otwarta 4 października 1900 roku, zaprojektowana przez Zygmunta Gorgolewskiego. 
Poza jej zwiedzaniem, za śmieszne pieniądze możecie wybrać się na operę, balet czy operetkę.

2. STARE MIASTO I KAMIENICZKI

Stare miasto i wszystkie kamieniczki zachwycają, znajdują się w nich ciekawe kawiarnie, muzea, manufaktury i restauracje. W wielu z nich można wejść na dach i oglądać Lwów z góry (np. Dom Legend, Manufaktura czekolady).


3. WŁOSKIE PODWÓRKO

Klimatyczne, piękne miejsce. Warto zajrzeć i poczuć klimat Włoch.

4. ARSENAŁ KRÓLEWSKI

Arsenał Lwowski zbudowany z inicjatywy Władysława IV Wazy i Stanisława Koniecpolskiego. Ukończony w 1646 roku. W budynku arsenału aktualnie znajduje się muzeum historyczne. A w okolicy znajdziecie najlepsze mięso we Lwowie!


5. PAŁAC POTOCKICH

Moje ukochane miejsce we Lwowie!
Neorenesansowy, zbudowany dla Alfreda Józefa Potockiego. Magiczne, piękne i zachwycające miejsce. Warto przejść się na krótki spacer aby go zobaczyć.


6. KASYNO SZLACHECKIE

Jedno z piękniejszych wnętrz Lwowa. Warto zwrócić uwagę (ciężko ich nie zauważyć) na zabytkowe schody oraz na przeszklony sufit. Robi wrażenie. 

7. PUNKT WIDOKOWY - KOPIEC UNII LUBELSKIEJ 

Inaczej Wysoki Zamek. Usypany z okazji 300. rocznicy zawarcia unii lubelskiej. Widok z niego na Lwów jest zachwycający. Uważajcie na kapelusze - lubi tam zawiać!


8. CMENTARZ OBROŃCÓW LWOWA

Często nazywany cmentarzem Orląt Lwowskich. Zostało tam pochowanych blisko 3000 żołnierzy, w tym właśnie Orlęta Lwowskie (młodzież i inteligencja).


9. TARGI I BAZARY

We Lwowie jest kilka większych bazarów na które warto się wybrać. Mi najbardziej do gustu przypadł targ tuż obok Opery Lwowskiej - Pchli Targ Wernisaż.


10. PODWÓRKO ZGUBIONYCH ZABAWEK

Mega ciekawe i lekko przerażające miejsce. Gdy dotarliśmy tam byliśmy całkowicie sami. 
Jest to podwórze jednej z kamienic, z huśtawką... pełne starych zabawek. 

Skoro już wiesz co masz robić... pooglądaj kilka zdjęć :)Arsenał KrólewskiPałac Potockich


 Targ Wernisaż

 Podwórko zagubionych zabawek


Skoro już wiesz co robić we Lwowie...Copyright © 2014 Czarna Wisienka , Blogger