Jak korzystać z Airbnb? Instrukcja krok po krokuCZYM JEST AIRBNB? Jest to serwis gdzie możecie zarezerwować nocleg, a także atrakcję od kogoś. Zawsze powtarzam, że od normalnego "ludzia" :) 
Może być to pokój współdzielony, pokój w czyimś domu, prywatna piwnica, domek na drzewie, apartament czy po prostu pokój prywatny w hostelu. Przez Airbnb możesz wynająć również cały dom. 

JAK KORZYSTAĆ Z AIRBNB?

Zaczynamy od rejestracji w serwisie, ja to mam już za sobą, a Wam polecam skorzystać z banerka poniżej. Wtedy przy rezerwacji za min. 300 zł otrzymacie 138 zł zniżki (mnie jako Grażynkę okazji to skusiło). 


Podczas zakładania profilu, z tego co pamiętam, wymagano ode mnie zdjęcia dowodu osobistego i weryfikacji za pomocą kamerki (a może to już było podczas rezerwacji? nie ważne). Nie ma czego się obawiać, nigdzie to nie "wyjdzie", a serwis robi to dlatego aby wszystkie rezerwacje były prawdziwe i potwierdzone. Warto też dodać swoje zdjęcie i napisać kilka słów o sobie :)

Gdy już dokonamy rezerwacji Airbnb wymaga od gości:

  • pełne imię i nazwisko
  • adres e-mail
  • potwierdzony numer telefonu
  • wiadomość na powitanie
  • zgoda na Regulamin Domu
  • informacje o płatności
Ale najpierw rejestracja i rezerwacja :)Zaczynamy poszukiwanie noclegu.

JAK KORZYSTAĆ Z AIRBNB?

DOMY AIRBNB


Przykładowo poszukamy noclegu w Warszawie. Wpisujemy w lupkę miejsce docelowe oraz czy poszukujemy domu czy atrakcji. Skoro już wybraliśmy miejsce konfigurujemy pod siebie ustawienia. Mamy też dwie możliwości przeglądania domów - bez mapki i z mapką. Gdy potrzebujemy noclegu w konkretnej dzielnicy warto skorzystać z poglądu mapy.

To co? Kiedy wyruszamy? :) 


I z kim? :) 


Wybieramy również przedział cenowy, który nas interesuje (jeżeli jest to max. 200 zł warto ustawić 300 i cieszyć się z droższego, lepszego noclegu za niższą cenę - przy rejestracji z banerka u góry). 


Wybieramy też rodzaj miejsca. Jedziesz sam i potrzebujesz całego miejsca? Niekoniecznie. Pokój prywatny styknie. I takie miejsca Airbnb właśnie Ci pokaże. 


Ponad to przychodzi z odsieczą gdy wybierasz się na wyjazd rodzinny i służbowy. Sam wie czego tak naprawdę nie może Ci zabraknąć. 

Decydujemy również czy potrzebujemy rezerwacji natychmiastowej. Jeżeli w podróż wybieramy się za pół roku zdecydowanie nie jest to konieczne i możemy poczekać na decyzję gospodarza.

Klikając w kategorię "Więcej filtrów" u góry wyświetlają nam się te najpopularniejsze. Jak sami widzicie, podróżujący najbardziej potrzebują kontaktu ze światem, ciepła, wysuszonych włosów, wyprasowanych ubrań i dobrego jedzenia. 


Superhost to taki gospodarz "perełka" miły, kochany, ugości, pogłaszcze po ramieniu. No skarb. Ale inni bez tego znaczka, początkujący też mogą tacy być, nie zrażajmy się :)

Dodatkowo jeżeli w podróż wybiera się osoba niepełnosprawna wielu gospodarzy wychodzi na przeciw potrzebom takich osób. 

Wakacje z większą ekipą? Idealnie! Możemy zadecydować ile łóżek, sypialni i łazienek potrzebujemy. Chyba, że sami chcemy spać każdą noc w innym łóżku, też nie ma problemu :)


Możemy też wybrać potrzebne nam ułatwienia, takie jak darmowe miejsce parkingowe (jeżeli jedziecie samochodem nie zapominajcie zaznaczyć tej opcji) czy siłownia. 

Dodatkowo możemy wybrać rodzaje nieruchomości, które nas interesują. Loft i chatka brzmią dobrze. 

I tutaj jest ogromne pole do popisu i chwila na zastanowienie. Czego tak naprawdę, ale naprawdę potrzebujemy. Czy jest to klima na Sycylii? Może łóżeczko dla niemowląt? Lub kominek przy którym możemy ogrzać dłonie po wyprawach narciarskich? Musicie sami zadecydować. Ale Wi-Fi dobrze brzmi wszędzie :)


Język gospodarza też warto wybrać. W końcu wybierając się np. do Chin, a nie znając języka chińskiego ciężko będzie Ci się dogadać z gospodarzem i poznać Jego ulubione miejsca na lunch. 

NO TO START!
Miejsca wybrane, teraz trzeba dokonać rezerwacji. Klikamy w dom i przeglądamy. 

 "Profil domu" składa się ze zdjęć oraz opisu. 
Po lewej stronie sprawdzamy czy wszystko się zgadza (liczba gości, sypialni, łóżek) oraz czytamy opis. Po prawej stronie zaś coś co nas bardzo interesuje - cena końcowa czyli cena za dzień + Opłaty serwisowe (mogą tu również pojawić się opłaty za sprzątanie, bądźcie czujni!).


 Następnym krokiem jest analiza udogodnień. Wszystkie nam pasują? Lecimy dalej.


Czytanie recenzji to klucz do sukcesu. Dopóki gospodarz nie wystawi nam opinii, nie zobaczy również naszej. Airbnb w końcowej opinii po wyjeździe pyta o mnóstwo rzeczy tak aby wszystko było cacy. Opinie są zawsze rzetelne i dla mnie są jednym z głównych wyznaczników czy dany nocleg wybiorę. 

Sprawdzamy również czy na pewno okolica nam pasuje (gdy nie korzystaliśmy z mapki). 

Na samym końcu czytamy jakie zasady anulowania i regulamin obowiązują w danym obiekcie. Tutaj jak widzicie bardzo rygorystyczne, ale znajdziecie mnóstwo miejsc z bardziej przyjaznym regulaminem i zasadami anulowania (nawet do 24 h). 

To teraz tylko zostaje nam zarezerwować miejsce i napisać miłą wiadomość naszemu gospodarzowi :) 

 ATRAKCJE AIRBNB? JAK KORZYSTAĆ Z AIRBNB?

Na Airbnb możesz również zarezerować atrakcje. Może być to lekcja surfowania, lepienia pierogów czy sesja fotograficzna na wulkanie. 

Wybieramy miejsce, datę, liczbę gości, przedział cenowy i porę dnia...  NO I ZACZYNAMY ZABAWĘ :)


O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ

1. Jeżeli potrzebujecie konkretnego udogodnienia zaznaczcie to przed wyszukiwaniem klikając w "Więcej filtrów". 

2. Możecie wybrać typ lokum w którym chcecie spędzić noc - domek, hostel, zamek, domek ekologiczny, bungalow, a może loft? Na Airbnb znajdziecie prawie wszystko. Domek na drzewie? Bez problemu. Pokój z bezpośrednim wyjściem na plaże? Już się robi! 

3. Do wielu miejsc możecie wybrać się również ze zwierzakami, wystarczy zaznaczyć taką opcję. 

4. Jeżeli masz wątpliwości czy na 100% pojedziesz sprawdź koniecznie zasady anulowania. Mogą być one od bardzo przyjaznych gościom do bardzo rygorystycznych. 

5. Czytaj opinie - ale to chyba oczywiste. Można je przetłumaczyć na język polski. 

6. Do każdej opłaty końcowej doliczona jest opłata serwisowa i czasem opłata za sprzątanie. 

7. Pieniądze wpłacone za nocleg trafiają do Airbnb i dopiero po zrealizowanym wyjeździe do właściciela lokum, więc są bezpieczne. Nigdy nie wpłacajcie pieniędzy na jakieś inne konto oraz komunikujcie się jedynie przez portal.

8. Po wyjeździe i Ty i właściciel wystawiacie sobie nawzajem opinie. Nie zachowuj się jak świnka i chodząca katarynka. Ciebie też ktoś zrecenzuje! 

9. Czasem nawet gdy w opisie nie ma wliczonego śniadania, możecie je dostać. Jeżeli zależy Wam na śniadaniu w miejscu noclegowym - wybierzcie taką opcję.

10. Ulubione miejsca, do których pragniesz kiedyś się wybrać możesz zapisywać "serduszkiem"


Masz jakieś pytania? Jestem do Twojej dyspozycji :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Czarna Wisienka , Blogger