10 przepisów na studencką kieszeń - TANIE I ZDROWE OBIADY | Część 2 | W tym 3 przepisy na pizzę



To już drugi wpis z tej serii! A o co w niej chodzi?

JAK GOTOWAĆ TANIO I ZDROWO?

TANIE DANIA NA STUDENCKĄ KIESZEŃ

Czy da się gotować tanio, zdrowo i szybko? Tak! Na dodatek jest pysznie. I nie, nie jest to sam ryż, parówki czy zupka chińska. W tym zestawieniu znajdziecie i przepisy mięsne i wege. Są ziemniaki, kasza, owoce, warzywa, pierś z kurczaka, mięso mielone czy mąka orkiszowa. Wszystkie produkty są łatwo dostępne w sklepach takich jak Lidl czy Biedronka. Uważasz, że zdrowe odżywianie jest drogie? MYLISZ SIĘ :)

Do podliczenia cen za dania brałam produkty ze średniej półki, dobre wędliny, prawdziwy ser, średnią cenę za mięso (bo można dorwać jeszcze taniej na promocji). Ceny są zależne od tego jakich produktów użyjecie. 

Jeżeli nie lubicie jakiegoś warzywa - zamieńcie je na inne. 

Jeżeli podoba Ci się ten wpis będę BARDZO wdzięczna za udostępnienie go dalej w świat! Koniecznie daj mi znać czy szykować kolejne takie zestawienia i przepisy na tanie dania.

W tym zestawieniu jest trochę więcej kalorii niż w ostatnim... W końcu żeby dobrze myśleć, trzeba syto zjeść :)

Przepis na 2 porcje
Całość ok. 10 zł
Porcja ok. 5 zł

Jeżeli użyjecie mniej boczku oraz mozzarelli, oczywiście kwota się zmniejszy. 


Przepis na  porcję
ok. 5 zł

Do podliczenia nie wliczałam przypraw i ketchupu. Cena jak zwykle zależna od tego jaką kupicie tortillę, salami i mozzarellę.



Przepis na 2 pizze (2 porcje)
Całość ok. 9 zł
Porcja ok. 4,50 zł


Przepis na 5 porcji
Całość ok. 22 zł
Porcja ok. 4,50 zł

Dla mnie 1,5 porcji to tak już maksymalne najedzenie. Koszt był liczona na maksymalną ilość mięsa (500 g).


Przepis na 4 porcje
Całość 12 zł
Porcja 3 zł


PIZZA Z PATELNI

Przepis na 1 porcję
Podstawa ok. 2,50 

Dodatki to Wasz wybór, najtaniej wyjdzie wege lub z szynką.



SCHAB W KAPUŚCIE KISZONEJ
Przepis na 2 porcje (lub 4 + ziemniaki)
Całość 8 zł
Porcja 4 zł 



WEGAŃSKI BIGOS
Przepis na 4 porcje
Całość ok. 12 zł
Porcja ok. 3 zł




RYŻ Z JABŁKAMI
Przepis na 2 porcje
Całość 4 zł
Porcja 2 zł

Przepis:
300 g ryżu
1/2 szkl. mleka
2 szkl. wody
2 jabłka
1 łyżka masła
1 łyżeczka cynamonu
2 łyżki erytrolu/ksylitolu/miodu/cukru - lub pominąć

Ryż gotujemy z mlekiem do momentu aż będzie miękki (można dolać więcej mleka lub wody). Na patelni rozpuszczamy masło. Jabłka kroimy w kosteczkę. Wrzucamy na patelnię. Dodajemy słodzidło i cynamon, podsmażamy. Łączymy z ugotowanym ryżem.



KOTLETY ZIEMNIACZANE
Przepis na 3 porcje
Całość 3 zł
Porcja 1,5 zł





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Czarna Wisienka , Blogger