Jak wykorzystać resztki kukurydzy z puszki? Placki kukurydziane


Wiele razy potrzebowałam dosłownie garść kukurydzy do jakiegoś dania. Małe puszki nie zawsze są w sklepie więc kupowałam normalną, a później nie wiedziałam co z tą kukurydzą zrobić i najczęściej lądowała gdzieś z tyłu lodówki, a po tygodniu jak sobie o niej przypomniałam to nie była już dobra do jedzenia...😪 Ale koniec z tym! Już wiem co z nią zrobić! Placki kukurydziane z ulubionymi dodatkami ❤️ Bekon, jogurt naturalny, łosoś wędzony, a może jajko sadzone lub pomidorki z bazylią? Ogranicza nas tylko wyobraźnia 🧠 Jak wykorzystać resztki kukurydzy z puszki? To najlepsze i najpyszniejsze rozwiązanie! Czyścimy lodówkę. 

Składniki: 
5 łyżek kukurydzy z puszki
1 jajko 
3 łyżki mąki 
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia 
Szczypta kurkumy, papryki słodkiej, ziół prowansalskich, soli himalajskiej i chilli 

Przygotowanie: 
Wszystkie składniki blendujemy. Na patelni rozgrzewamy odrobine oleju i przekładamy masę (ok. 1 łyżkę). Smażymy z obydwu stron i podajemy z ulubionymi dodatkami.



1 komentarz:

  1. Mój Fajny podchodzi sceptycznie to takich przepisów ("ale że co, ze z ziarenek, tak?"), ale ja się czuję skuszona :D !

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Czarna Wisienka , Blogger