Naturalne maseczki piękności | Awokado, Jagody Acai, Kurkuma | DIYZakręcona jestem ostatnio wiecie? Zakręcona na punkcie natury! To co nas otacza to samo dobro. Łąki, lasy, góry, kwiaty... Technologia idzie do przodu i często o tym zapominamy. Jednak zauważyłam trend, dobry trend, który pozostawia iskierkę, że jest jeszcze szansa, aby wszystko było nowoczesne, a zarazem naturalne. W sklepach znajdziemy mnóstwo kosmetyków naturalnych, ograniczamy plastik i inne sztuczne tworzywa, a jemy organicznie. 
Często jednak naturalne kosmetyki są dużo droższe od tych "normalnych".
Dlatego z pomocą przychodzę JA wraz z moimi naturalnymi maseczkami handmade.
3 odsłony i każda na coś innego... Ja osobiście jestem zakochana w tej z awokado i jagodami Acai!Każdy ze składników może uczulać. Przed nałożeniem maseczki na twarz zalecam sprawdzenie jej za uchem lub na ręce czy nie powoduje reakcji alergicznej. 


MASECZKA Z AWOKADO I SPIRULINY - domowa maseczka


Genialnie nawilża. Skóra po jej użyciu jest miękka, gładka elastyczna. Dodatkowo wygląda na bardzo odżywioną i promienną. Awokado pobudza syntezę kolagenu, delikatnie natłuszcza i regeneruje skórę.

Potrzebujemy:
1 awokado
Kilka kropel cytryny
1 łyżeczkę spiruliny - ja mam od kokosa :)

Awokado obieramy, wyciągamy pestkę i rozgniatamy. Łączymy z cytryną i spiruliną. Nakładamy na 15 minut i zmywamy. 


MASECZKA Z KURKUMY I JOGURTU - domowa maseczkaIdealna na podrażnienia i przebarwienia. Działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Korzystnie wpływa na cerę problematyczną (trądzik, egzema). Dodatkowo dzięki jogurtowi świetnie nawilża, przynosi ulgę przy oparzeniach słonecznych i spowalnia procesy starzenia się.

Potrzebujemy...
1 żółtko
1 łyżeczka jogurtu
1/2 łyżeczki kurkumy

Wszystkie składniki mieszamy, maseczkę trzymamy przez 15 min na twarzy. 


MASECZKA ACAI - domowa maseczka


Wygładza twarz i sprawia, że skóra jest bardziej promienna, odżywiona i zmiękczona.
Tak jak maseczka z kurkumy dzięki jogurtowi świetnie nawilża, przynosi ulgę przy oparzeniach słonecznych i spowalnia procesy starzenia się.

Potrzebujemy...
3 łyżki jogurtu

Wszystkie składniki mieszamy, maseczkę trzymamy przez 15 min na twarzy. 

2 komentarze:

Copyright © 2014 Czarna Wisienka , Blogger